OK1NWDZpět na hlavní stranu

5.7.2017

Ahoj všem,

tak  PD2017 je za námi. Jel jsem jako obvykle na TenTec 526 + PA 100W, které mi s nám dává tak 75W out.- při písknutí. Bohužel kompresor nemám, tak na výzvu bylo zase tak 30% spojení, zbytek vyhledávání... Navíc mi celý závod zlobil PC, takže se omlouvám stanicím za občasné zdržování.... Místo uložení občas koukám a PC si píše v řádku kde zadávám „ chyba disku“ - to fakt nemělo chybu)))

Antény jsem opět drobet upravil, zase se to o drobet zlepšilo. Nejvíc 7el DK7ZB na 9A, ta byla znát.

Nyní tedy na střeše mám 4el DK7ZB úplně nahoře na D-poničená od ptáků - ohnutý zářič, pod ní 9el. F9FT na OM, pod ní 7el. DK7ZB na 9A a dole 5el. DK7ZB na HB. Na druhém stožárku přibyla 6el DK7ZB na OK. Takže nyní mám 31 el. group yagi, bez rotátoru, přepínatelné pouze anténím přepínačem.

Celý závod byl docela v pohodě, v jednu chvíli tuším večer byli CW klixání nahoře nad 300 trochu rozlezlé, ale pak to naštěstí zmizelo. Mrzí mne, že jsem neudělal YT4B, krásně jsem ho slyšel, ale nedovolal jsem se, hold těch mejch pár watů na SSB nestačilo.

Mohlo to být ODX, no snad příště. Už teď se těším na VHF Contest, to bude svátek. Tak držím všem palce ať se přípravy podaří a slyšíme se v září)))

Všem TNX za QSO.

73! Petr OK1NWD

 

Polní den 2017TenTec 526Report: